Gislinge Boldklub
  • Forside
  • Hold
    • Bold og leg
    • Mix U11
    • Piger årgang 2015-2021
    • Piger U16
    • Dame Senior
    • Drenge U14
    • Drenge U16
    • Drenge U19
    • Herre Senior 1. hold
    • Herre Senior 2. hold
    • Herre Senior 8-mands
    • Veteran
  • Info
    • Om klubben
    • Bestyrelsen
    • Kontingent m.m.
    • Arrangementer
    • Fodboldskole
      • Fodboldskole 2024
      • Fodboldskole 2025
      • Fodboldskole 2026
    • Videoarkiv
      • Videoarkiv 2024
      • Videoarkiv 2025
      • Videoarkiv 2026
    • DBU Kampklar
    • VEO-udstyr
  • Nyheder
  • Sponsorer
  • Kontakt
Gislinge Boldklub
  • Forside
  • Hold
    • Bold og leg
    • Mix U11
    • Piger årgang 2015-2021
    • Piger U16
    • Dame Senior
    • Drenge U14
    • Drenge U16
    • Drenge U19
    • Herre Senior 1. hold
    • Herre Senior 2. hold
    • Herre Senior 8-mands
    • Veteran
  • Info
    • Om klubben
    • Bestyrelsen
    • Kontingent m.m.
    • Arrangementer
    • Fodboldskole
      • Fodboldskole 2024
      • Fodboldskole 2025
      • Fodboldskole 2026
    • Videoarkiv
      • Videoarkiv 2024
      • Videoarkiv 2025
      • Videoarkiv 2026
    • DBU Kampklar
    • VEO-udstyr
  • Nyheder
  • Sponsorer
  • Kontakt
Herre Senior 2. Hold
  • Træningsdage: Tirsdag og torsdag kl. 18:30 – 20:15. Træner sammen med Herre senior 1. hold
  • Træner: Anders Thue Hansen tlf.: 20857331 Assistent: Henrik Johannesen tlf.: 42340033
  • Turnering: DBU 11-mands serie 4 – efterår
  • Kontingent til og med 17 år: 550 kr. pr. halvår
  • Kontingent over 18 år: 750 kr. pr. halvår
Kampprogram
24/10/2026
11:00
2026 Serie 4 - efterår
2026 efterår
N/A

Hvalsø IF - Gislinge Boldklub

Se alle kampe
Resultater
17/10/2026
1 - 2
2026 Serie 4 - efterår
2026 efterår
N/A

Gislinge Boldklub - Tuse IF

10/10/2026
4 - 1
2026 Serie 4 - efterår
2026 efterår
N/A

Nykøbing IF - Gislinge Boldklub

02/10/2026
11 - 2
2026 Serie 4 - efterår
2026 efterår
N/A

FK Odsherred - Gislinge Boldklub

Se alle kampe
Næste kamp

Hvalsø IF - Gislinge Boldklub

24/10/2026
2026 Serie 4 - efterår

01 dage 13 timer 57 min. 52 sek.

Stilling
PosKlubKFAPts
1FK Odsherred10501825
2Bramsnæs FB10421225
3Tuse IF10371824
4Nykøbing IF10331519
5Rørvig IF10302016
6Tølløse BK10201914
7Hvalsø IF9211513
8Vipperød BK1021329
9Gevninge IF1021369
10Tuse Næs BK1023449
11Gislinge Boldklub1017456
12Hagested IF918593

Gislinge Boldklub © 2026. All Rights Reserved.